Baidarių maršrutai

Plaukimas baidarėmis – pramoga, nepaliekanti abejingų, paįvairinanti mūsų kasdienį gyvenimą, galima įvairiais metų laikais (taip, net ir žiemą besivaikantiems adrenalino ir aštresnių pojūčių!). Įvairus Lietuvos kraštovaizdis mums leidžia išsirinkti iš daugybės skirtingų maršrutų gražiomis upėmis ir ežerais. 

,,Super Baidarėse’’ galimi 1, 2 arba 3 dienų baidarių maršrutai. Plaukiant vieną dieną galima rinktis iš 10 maršrutų, kurių atstumas varijuoja nuo 10 iki 21 km. 

Startuoti galima upėje Būka, kuri vingiuoja iki pat Baluošo ežero išskirtinėmis miško vietovėmis arba pasirinkus plaukti toliau, priplauktumėte Ginučių malūną, kuris yra paskelbtas valstybės saugomu XIX a. technikos paminklu, tad tai puiki proga prie viso to dar ir pasikultūrinti. Renkantis ilgiausią šios upės maršrutą (21 km), užtruksite 7h, tačiau finišas vertas dėmesio – dviejų piliakalnių kompleksas Ignalinos rajone, pavadintas Ginučių piliakalniu.

Kitas variantas – žygį pradėti upėje Kiauna. Ši upė pasižymi vingių gausa, o tai plaukimui atneša dar daugiau smagių potyrių. Be to, Kiauna driekiasi per Labanoro miškus ir pelkes, tad vaizdai tikrai įspūdingi. Yra galimybė maršrutą pradėti jau Aisetos upėje ir tuomet įplaukti į Kiauną, tad tai būtų ilgesnis maršrutas, norintiems ilgėliau pasidžiaugti gamta.

Žeimenos upė, vadinama Aukštaitijos ,,upių motina’’, yra labai skaidri, tad galima nesunkiai įžiūrėti, kas vyksta po baidare, patyrinėti povandeninį pasaulį (tą ypač mėgsta mažieji nuotykių ieškotojai). Be to, paprastai šioje upėje nepasitaiko kliūčių, todėl tai puikus pasirinkimas, norintiems atpalaiduojančio plaukimo, puikiai tinkantis šeimoms.

Baidarių žygį Lakajos upe dažniausiai renkasi tie, kurie jau išbandė maršrutus Žeimenos ir Kiaunos upėmis. Bet tai nereiškia, kad jis nuobodus ar vertas mažiau dėmesio. Tiesiog šis maršrutas šiek tiek labiau komplikuotas, kadangi jo pradžia ir pabaiga yra toli nuo pagrindinių kelių, todėl reikia skirti laiko kelionėms žvyrkeliais.

2 dienų maršrutai yra 30 km ilgio ir maršrutai kombinuojami viršuje minėtomis upėmis. Na, o pasirinkus plaukti 3 dienas, nuplauksite 50 km ir galėsite rinktis iš dviejų maršrutų: Upė Kiauna – Upė Žeimena arba Upė Būka – Upė Žeimena. 

Tad nepraleiskite šanso susipažinti su gražiausiomis Lietuvos vietomis ir rezervuokite savo laiką jau dabar: https://superbaidares.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.